• GRAM ALTIN
  257,63
  % -0,22
 • $ DOLAR
  5,7053
  % -0,13
 • € EURO
  6,4007
  % -0,07
 • £ POUND
  7,0973
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  0,8315
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,0909
  % 0,04
 • BITCOIN
  54657,697
  % -11,42
 • BIST 100
  98.233
  % 0,21
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bundan yıllar öncesinde bankalardan kredi çekmek isteyenlerin en çok duyduğu kelimelerin başında gelen kefil kelimesi artık günümüzde tarih olmaya başladı. Bunun en büyük neden ise bankalar arasında yaşanan gelişmelerden sonra müşterilerine olan güvenin artması ve beraberinde birçok gelişmenin yaşanması. Özellikle sabit bir geliriniz varsa ve kredi notunuz yüksek ise banka sizlerden kefil talep etmeden kredi imkanı sunacaktır. Bu durum karşısında özelikle bazı müşterilerin kefil konusunda bu gelişmeleri bilmemesinden dolayı Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri gibi sorular gelmeye devam ediyor.

Kefilin olması kredi çekmenizi kolaylaştırıyor

Kredi çekmek isteyen müşterilerin karşılarına çıkan sorunları gidermek için en az bir kefil bulmaları kredi çekmelerine yardımcı olacak bir konudur. Ancak başta söylediğimiz gibi sabit gelirinizin olması ve kredi notunuzun yüksek olması bu konuda sizlerden kefil istenmemesine neden olacaktır. Ancak bu durum karşısında kredi notunuzun ve bankacılık siciliniz bozuksa banka sizlerden bazı durumlarda kefil talep etmek zorunda kalacaktır.

Öncelikle bankaların Findeks kredi notu sistemini geliştirmesinden sonra müşterilerinin geçmişlerinde ödemelerini ve para transfer hareketlerini gözetim altına alan bankalar eğer siciliniz bozuksa size kredi vermeyecektir. Bu durum karşısında kefil birle getirmeniz durumunda bankalar sizlere bu imkanı tanımamak için yeni bir düzenlemeye gitti ve yasalaşan bu durumdan sonra kefil olsa da kredi verme imkanı sunmayacaktır. Ancak bu durumu bozan bazı istisnaların bulunması sizler için son derece önemli. Bu yüzden kredi çekmek isteyenlerin yapmaları gereken bankaların şubelerine giderek orada kendilerine verilecek cevaptan sonra kefil aramaya başlamak olacaktır. Müşteri danışmanlarının sizlere verdiği cevap olarak kesin olarak kredi çekemez iseniz kefil aramaya gerek kalmayacaktır.